Logo Bioclean

Čistirný odpadních vod

Čistírny odpadních vod

Obvykle se k nastartování komunálních systémů používá kal dovezený z jiných zařízení. Existuje však mnoho nevýhod spojených s touto variantou nastartování biologického procesu (zdraví, bezpečnost, složení, náklady na přepravu). V těchto případech jsou však mnohdy přenášeny problémy z původních zařízení na zařízení nová.

Co je to BCL WWTP?

BCL WWTP je přípravek složený z pečlivě vybraných směsí přírodních mikroorganismů, které mají schopnost účinně rozkládat organické materiály v komunálních odpadních vodách. Velké množství kmenů bylo speciálně vybráno pro jejich schopnost produkovat širokou škálu enzymů potřebných k úplnému rozkladu organických látek. Tyto kmeny rostou rychlým tempem, takže mohou za krátkou dobu vytvořit velmi účinnou populaci. Výrobek obsahuje kmeny mající schopnost vytvářet strukturu, díky níž jsou vynikající výsledky na výstupech čistíren odpadních vod. Při reaktivaci kalu pracují bakteriální kmeny obsažené v přípravku BCL WWTP v souladu s původní biomasou a dochází tak ke zvýšení efektivity čistírny ve velmi krátkém čase.

Kde se BCL WWTP využívá:

  • aktivovaný kal,
  • provzdušňované laguny,
  • sekvenční dávkování reaktorů,
  • oxidační příkopy,
  • rotační biologické nosiče,
  • různé variace čistíren odpadních vod.

Příklady využití BCL WWTP:

  • nastartování biologické činnosti čistíren odpadních vod,
  • šokové obnovení procesu biologického rozkladu,
  • reaktivace.

 

Přípravek využívá sílu přírodních biotechnologií k rychlému nastavení biomasy tak, aby byla schopna rozkládat organické složky komunálních odpadních vod. BCL WWTP využívá neškodné, přírodní mikroorganismy, které velmi efektivně rozkládají organický materiál na CO2 a H2O.

Aplikace

Přípravek se dodává naočkován na obilném nosiči, takže je důležité, aby byly před použitím bakterie rehydratovány. Toho je dosaženo přidáním potřebného množství výrobku do vlažné vody (~ 30 ° C). Přidejte 1 díl přípravku na 10 dílů vody, dobře promíchejte a nechte stát po dobu 30 minut před aplikací. Aplikujte takto připravený produkt přímo do provzdušňované části systému. Vzhledem k tomu, že každá aplikace je individuální a má jiné požadavky, je obvykle potřeba posoudit dávkovací program individuálně. Technické oddělení poskytuje pomoc při posuzování této stránky a vytváření dávkovacích programů.

BCL WWTP 15kg

Bezpečnost výrobku

Mikroorganismy obsažené v BCL WWTP byly všechny izolovány z přírodního prostředí. Nebyly v žádném případě geneticky modifikovány. Tyto mikrobiální kmeny byly klasifikovány jako neškodné pro člověka, zvířata a rostliny. Přípravek byl ověřen Státním zdravotním ústavem v Praze.

Máte dotaz k produktu?

Nemá smysl nad ničím dumat. Rovnou se zeptejte a my vám obratem odpovíme.

Staňte se našim partnerem

Chtěli byste ve vaší prodejně nabídnout produkty Bioclean? Potřebujete vyřešit problém či zlepšit chod vašeho provozu? Neváhejte se na nás obrátit.